Presidenti ukrainas i dërgon mesazh të madh Rusisë: Nëse na sulm0ni, do të lvftojmè të gjithë ukrainasit

LAJME


Presidenti ukrainas i dërgon mesazh të madh Rusisë: Nëse na su,lm0ni, do të lvftojmè të gjithë ukrainasit”

Presidenti ukrainas Vladimir Zelenskiy deklaroi se nëse Rusia sulm0n vendin e tij përmes Krimesë, atëherë do të lvtfojnë të gjithë ukrainasit, burra dhe gra.

Duke theksuar se ai është kundër kësaj mundësie dhe nuk dëshiron as ta imagjinojë atë, Zelenskiy tha: “Le të shpresojmë që kjo të mos jetë e mundur. Përndryshe, do të ketë një lvtfë të madhe. Ne nuk do të largohemi askund.”

Zelenskiy deklaroi se nuk ka asnjë arsye për një takim kokë më kokë me presidentin rus Vladimir Putin për momentin.