Provokim dhe meme. Ambasada ruse reagon pas ‘shpërthimit’ të Ramës: Na vjen keq… që

LAJME


Ambasada ruse në Shqipëri ka bërë një reagim pas deklaratës së Ramës që bëri dje, lidhur me çështjen e vak/ sinës. Kryeministri tha dje se oferta e ambasadës ruse në Tiranë për vaksinën ishte prov okim.

Rama tha se në fillim kishte menduar se postimi ishte një meme. Ndëkohë ,ambasada shkruan se “na Na vjen keq që vullneti i mirë i Rusisë, i shprehur publikisht, interpretohet si veprime pro vokuese”.

Reagimi i Ambasadës ruse:

Është e vështirë të kuptohet pse Kryeministri i nderuar i Shqipërisë z. Edi Rama u mërzit kaq shumë nga komenti i Ambasadës së Rusisë në faqen e saj në Faceb00k më 28 dhjetor të këtij viti.LEXO ME SHUME