Publikohet harta e viteve 1600, në të cilën shkruhet “ILLYRIAN – SKIPETARIAN

LAJME


Diteve te fundit, ne rrjetet sociale po qarkullon nje fotografi e cila eshte bere virale.

Fotografi e cila parashihet qe te jete rreth viteve 1600, pershkruan gadishullin balkanik, ose me mire te themi gadishullin ilirk. Mbi harte shkruan “ILLYRIAN”, qe dmth “ILLYRIAN- SKIPETARIAN” Per me shume shikoni fotografine:Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive