Rama mysafir në shtëpinë e Mitsotakis, kryeministri grek nuk e lë të largohet me ‘barkun bosh’

LAJME


Kryeministri shqiptar Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Greqisë për të takuar krerët e shtetit grek, pas vizitës 2 ditore në Turqi.Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

Kryeministri grek e ka pritur Ramën në shtëpinë e tij, aty ku janë diskutuar disa çështje të rëndësishme në marrëdhënien mes dy vendeve, ku fokusi është vënë në gjyqin ndërkombëtar mes Shqipërisë dhe Greqisë për kuifrin detar.Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

Rama ka drekuar me Mitsotakis në shtëpinë e këtij të fundit dhe jo në ndonjë restorant, ndërsa më herët kryeministri shqiptar ishte edhe në një takim me ministrin e Jashtëm grek Nikos dendias.Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive