Replika E Presidentit Kroat Ndaj Serbës Bërnabiq Po Dridh Gjithë Evropen

LAJME


Replika Kroaci – Serbi, presidenti kroat – kryeministres serbe: Ne jemi nē BE, po ju? Presidenti i Kroacisē, Zoran Milanoviq iu referua deklaratēs sē krye,ministres serbe Ana Bērnabiq nē Mostar, se ajo nuk ēshtē kryeministre e serbēve tē Bosnje e Hercegovinēs, nē njē kundērpērgjigje ndaj Milanoviq i cili kishte thēnē paraprakisht se ēshtē president edhe i kroatēve nē BeH.

Milanoviq tha se nuk i dēgjon deklaratat e kryeministres serbe ose, siç tha ai, “tē sajat ose ndonjē prej .heronjtē e epokēs sē ke qe”, transmeton Gazeta Express.

“Ne jemi nē BE, ata nuk janē. Nēse vazhdojnē kēshtu, pyetja ēshtē se kur do tē ndodhē”, tha Milanoviq kur u pyet pēr tē komentuar deklaratēn e Ana Bērnabiq.Dje nē Mostar, Bērnabiq u pyet nēse ēshtē kryeministre e serbēve qē jetojnē nē BeH, pasi Milanoviq tha se ēshtē president i kroatēve atje.“Nuk e shoh kēshtu.

Deklarata e Milanoviq ishte e pa,besueshme pēr mua dhe ishte e pa,besueshme qē nuk pati reagime, madje as nga Bashkimi Evropian. Unē jam kryeministre e Serbisē dhe pozicioni im ka njē homolog nē BeH”, tha Bērnabiq.