Rusia i tregon botës ‘dhëmbët’ – tanket, raketat dhe ushtarët përgatiten për paradën e madhe ushtarake

LAJME


Gj uajtësit rusë performonin dje manovra akrobatike të shpejtësisë së lartë teksa përgatiteshin për paradën madhore të Ditës së Fitores në Moskë, ne pervjetorin e triumfit ndaj na zizmit, e gjithashtu në një shfaqje presioni e force në tesnionet e përshkallëzuara me Ukrainën dhe aleatët e saj të NATOs.

Eventi i përvitshëm i 9 Majit në Sheshin e Kuq në Moskë shënon fitoren e Rusisë ndaj Gjermanisë naziste dhe sivjet pritet të vijojë pa kufizime madhore megjithë pandeminë ende të panënshtruar të k0r0nav1rusit.VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE