Sela uron Kurtin dhe Osmanin: Kthehet shpresa për ndryshim tek shqiptarët

LAJME


Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela përmes profilit të tij në Facebook ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Listën e Vjosa Osmani për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme.

“Fitorja e thellë e Vetëvendosjes dëshmoi forcën e sovranit për ta bërë ndryshimin, drejt mirëqenies së qytetarëve, zhvillimit ekonomik dhe funksionimit të shtetit ligjor. Me fitoren e Vetëvendosjes kthehet shpresa për ndryshim tek shqiptarët kudoqofshin ata! Kjo fuqi politike padyshim që bart mbi vete edhe peshën e përgjegjësisë për të ardhmen e Kosovës. Urime Albin Kurti, urime Vjosa R. Osmani! Gëzuar Shqiptar të Kosovës për përcaktimin dhe zgjedhjen e Juaj!”, ka shkruar Sela.Hvp markvtingun 5 sekvnda dhe shfvqen Pvmjet EkskIvzive

vazm