Telefonata e parë mes tyre, Merkel bën thirrjen e madhe: Biden, eja në Gjermani për vizitë

LAJME


Kancelarja Merkel dhe Presidenti Biden telefonuan për herë të parë. Radha e telefonatave të Presidentit Biden tërhoqi vëmendjen në Gjermani.

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel e ka ftuar Presidentin amerikan, Joe Biden për një vizitë në Gjermani, sapo këtë ta lejojë situata e panedmisë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Ftesën e bëri të ditur zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, pas një telefonate të hënën të kancelares gjermane me Presidentin e ri të SHBA.