Vetëm pak ditë pasi morri postin presidencial, Joe Biden bën veprimin e madh në NAT0

LAJME


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg njoftoi se kishte zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin amerikan, Joe Biden për të përgatitur samitin e Aleancës dhe për të folur rreth sfidave të ndryshme. Stoltenberg përshëndeti fokusin e Biden në rindërtimin e aleancave.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Është një kënaqësi të flas me presidentin amerikan dhe ta përgëzoj atë për postin e tij. Ky është një kapitull i ri për Aleancën tonë Transatlantike. Unë do e mirëpres me kënaqësi në samitin e NATO-s dhe do të punojmë ngushtë me të”, theksoi ai në një mesazh të postuar në llogarinë e tij në Twitter.