VIDEO – Sulmoi për vdekje plazhistin, momenti kur peshkaqeni tigër nxirret në breg

Një shtetas rus ka vdekur në Egjipt, pasi u sulmua nga një peshkaqen tigër.

Momenti kur kafsha ka sulmuar 23-vjeçarin është xhiruar, njësoj siç është xhiruar dhe momenti kur peshkaqeni tigër u kap përmes rrjetave.

Peshkaqeni iu dorëzuar autoriteteve egjiptiane për të bërë të gjitha kontrollet e mundshme.

Shtetasi rus po notonte në ujërat pranë një resorti në Hurghada, kur peshkaqeni e sulmoi. Pavarësisht se i riu u përpoq të largohej me not, ai nuk mundi dot ti mbijetonte kafshimeve të peshkaqenit tigër.

Sulmi detyroi autoritetet egjiptiane të mbyllnin një shtrirje 74 kilometrash të vijës bregdetare deri të dielën.