Vjen lajmi i madh: “Turqia mbështet një Kosovë të fortë dhe anëtare të NATO-s”

LAJME


Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla është takuar sot në Ankara me homologun e saj turk Mevlut Çavusoglu.

“E sigurova homologun se një Kosovë e fortë brenda, e integruar në NATO dhe e njohur ndërkombëtarisht është garanci e fortë e sigurisë dhe stabilitetit në Evropën Juglindore.

Njëherësh u sigurova nga ministri Çavusoglu se Turqia do të vazhdojë mbështetjen e plotë për Kosovën në këtë aspekt. GjithashtuVAZHDO