Vuçiq i kundërpërgjigjet Kurtit: Ai po i zgjidh problemet tona të brendshme, ai flet se kush duhet të jetë në pushtet këtu

LAJME


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Beogradi e di se cilat janë interesat e veta shtetërore dhe se do të vazhdojnë të lutfojnë për popullin e vet dhe të drejtat që iu takojnë pa marrë parasysh situatën, kështu deklaroi ai kur u pyet se a ka persione nga Prishtina dhe nga Washingtoni për një platformë të re për vazhdimin e dialogut.

Vuçiq, në një konferencë për media me rastin e pranimit të kon ting jentit të dzoave të vaskinave nga kompania AstraZeneca, ka theksuar se Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje është duke treguar se kush duhet të jetë në pus htet në Serbi, transmeton Klan Kosova.

Nuk keni përgjigje adekuate, e shoh se edhe porbelmet e brendshme po na i zgjidh Albin Kurti, i cili po flet për atë se si duhet Serbia të duket dhe kush do të duhej të ishte në pushtet. Ndaleni e heshtni, leni të gjithë të flasin, të gjitha janë të fortë e të mençur. Ne do t’i lëmë, le ta bëjnë ata punën e tyre, e ne tonën”, u ka thënë Vuçiq, gazetarëve në aeroport, shkruan Tanjug.