Zbardhet letra e Albin Kurtit për kongresistin amerikan që do ta drejtojë Komitetin për Punë të Jashtme

LAJME

Zbardhet letra e Albin Kurtit për kongresistin amerikan që do ta drejtojë Komitetin për Punë të Jashtme

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe ish Kryeministri i Kosovës, z. Albin Kurti, ka dërguar një letër urimi drejtuar kongresistit amerikan z. Gregory Meeks, pas zgjedhjes se tij si drejtues i radhës i Komitetit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve në ShBA.

Në vazhdim mund ta gjeni një përkthim jozyrtar të letrës nga zyrtari i VV-së, Kreshnik Ahmeti: