Zbulohet lidhja e dashurisë së Olta Gixharit me ish-banorin e famshëm të “Big Brother”

Aktorja Olta Gixhari është një ndër banoret më të komentuara brenda shtëpisë së Big Brother Vip ajo la Spanjën ku jetonte me partnerin dhe vogëlushin e saj dhe erdhi në Shqipëri për tu bërë pjesë e shtëpisë më të famshme të momentit.

Ashtu siç pritej, Olta u kthye menjëherë një nga banoret më të diskutuara brenda shtëpisë pasi debatet, dramat dhe dinamikat e krijuara nga vetë aktorja janë të shumta me te gjitha banoret pothuajse.

Por jo të gjithë e kujtojnë se Gixharri ka pasur një histori dashuri me një nga banorët e “Big Brother 1”, Olsin, i cili u bë i famshëm për lidhjen e tij brenda shtëpisë me Noçen dhe për braktisjen nga e dashura live njërës prej të shtunave.

Historia e dashurisë mes Olta Gixharrit dhe Olsit nisi në vitin 2011 gjatë “Dancing With the Stars” ku të dy ishin konkurrent Lidhja e tyre nuk zgjati më shumë se 4 muaj dhe ndarja thuhet se erdhi për faktin se aktorja ndihej pak më superiore se ai citon News Bo mb.